VPRAŠALI STE
16.09.2016|18:46|katja
Uro Vaxom in pelvični krči

Pozdravljeni. Že več elt imam kronično vnetje mehurja, veinoma po spolnih odnosih. Začela sem se zdraviti z Imunostimulansom Uro Vaxomom, a sem od drugega dne uporabe dobivala krče v pelvičnem dnu in nekaj tudi v trebuhu. Bi to lahko bilo povezano? Vodo imam vvredu in me nič ne preče, tudi ultrazvok ni nič pokazal.

Odgovarja Ljubo Breskvar, dr. med.:

Pozdravljeni, 

če imate urin (sediment) popolnoma normalen, lahko sklepam, da imate morda kronično nebakterijsko vnetje sečnega mehurja oz. intersticijski cistitis. Ali ste opravili vso potrebno diagnostiko? V to so vštetio vsaj cistoskopija in UZ sečil, ter eventualno endoskopska biopsija stene sečnega mehurja. 

Bolečine in krči neposredno po uporabi omenjenih zdravil so lahko stranski učinki zdravljenja. Zato priporočam prekinitev zdravljenja.

S spoštovanjem.

PREBERITE ŠE